Scroll to top

Jazda Czołgiem


EXP.ONBOARDING

Ostatnia dekada, którą w większości czasu spędziliśmy na edukacji Polaków w zakresie higieny czasu wolnego przyniosła rewolucję w naszym społeczeństwie. Nasi rodacy zdecydowanie chętniej uprawiają sporty, częściej podróżują i próbują nieszablonowych form spędzania czasu wolnego. Według badania CBOS z 2018 roku blisko 61% polaków deklaruje, że w minionym roku uprawiało sport. Ten trend widać na każdym kroku. Przemysł czasu wolnego rozwija się w tempie bez precedensu. Mamy nadzieję, że w pewnym zakresie jest to również nasza zasługa.

-

Od lat zgłębiamy wiedzę na temat emocji i ich wpływu na życie nasze i naszych klientów. Jak się okazuje nie tylko nas interesuje to zagadnienie. Psychologowie na całym świecie pracują nad wyjaśnieniem zagadnienia pamięci emocjonalnej. Jej mechanizmom w dużym stopniu zawdzięczamy naszą dobrą kondycję psychiczną. Dr. Marigold Linton zauważyła, że zdarzeń związanych z emocjami pozytywnymi zapamiętujemy więcej i na większym poziomie szczegółowości niż tych o negatywnej konotacji. Co za tym idzie, zdecydowanie łatwiej nam po nie sięgać. Według sieciowej teorii Bowera, nasze wspomnienia są siecią skojarzeń połączonych węzłami, których aktywacja przywołuje konkretne zdarzenia z naszego życia. Tymi węzłami są emocje, a ich intensywność odpowiada za to na ile zapamiętamy konkretne zdarzenia w naszym życiu. Doświadczanie pozytywnych emocji poprawia również jakość naszego życia, Taylor i Brown dowiedli ich wpływ między innymi na łatwość w budowaniu relacji międzyludzkich, ciekawości świata, większą aktywność oraz umiejętność myślenia abstrakcyjnego.

Źródło:
1. Bower GH. Mood and memory. Am. Psychol.1981; 36:z 129–148.
2. Linton M. Ways of searching and the contents of memory. W: Rubin DC, red. Autobiographical memory. Cambridge: Cambridge University Press; 1986, s.159–188.
3. Taylor SE, Brown JD. (1998). Illusion and well-being: A social psychological perspective on mental health. Psychol. Bull. 1998; 2: 193–210.

Case studies

Dlaczego
exp.pro?

poprawa jakości czasu wolnego pracowników

poprawa subiektywnej oceny atmosfery pracy wg. teorii Marigold Linton

budowanie sieci pozytywnych skojarzeń z pracodawcą

Sprawdź nasze rozwiązania

Rekomendacje

Nietuzinkowa oferta firmy Emotivo Sp. z. o. o. Czyli prezenty w formie niezapomnianych przeżyć, zawsze wzbudzały ogromne zainteresowanie wśród naszych pracowników, klientów oraz kontrahentów biznesowych.
Maciej Czerwiński

- Maciej Czerwiński

Dyrektor ds. Marketingu. PPHU ``Specjał`` Sp. z o. o.

Kontakt

robsom

Robert Michałek

B2B Manager

Zapraszamy do kontaktu

Napisz do nas